wtorek, 13 marca 2012

Pulsujące pola elektromagnetyczne w medycynie komplementarnej – cz. 1

Elementarną energią rządzącą w naturze jest energia elektromagnetyczna. Wszystko, co tylko możemy sobie wyobrazić, wszystko, co istnieje: góry, rzeki, drzewa, trawy, owady, kręgowce i oczywiście, również człowiek, podlega działaniu sił elektromagnetycznych. Fale elektromagnetyczne są podstawowym językiem każdego żywego organizmu. Nasze tkanki, narządy, komórki stale emitują różniące się nieznacznie od siebie pola elektromagnetyczne. W ten sposób porozumiewają się ze sobą i zapewniają sprawne działanie tak złożonych organizmów, jak organizm człowieka. Dziś już znamy zakres częstotliwości fal elektromagnetycznych mający znaczenie dla naszego życia i wiemy że jeżeli zadziałamy na organizm pulsującym polem magnetycznym o odpowiedniej częstotliwości, to przekazujemy mu określoną informację. W ten sposób możemy nawiązać swoisty dialog z określonymi strukturami organizmu i wpływać na ich czynność. Pozwala to zmieniać przebieg leczenia i przyspieszać zdrowienie. Ma to bardzo duże znaczenie dla regeneracji organizmu i pobudzenia naturalnej odporności.

Zdrowe komórki utrzymują na swoich błonach różnicę potencjałów ok. 70 mV. Jeżeli potencjał ten ulega trwałym zmianom, to zostaje zaburzona komórkowa przemiana materii i taka komórka stopniowo ulega zwyrodnieniu, aż w końcu umiera.

więcej przeczytasz na :
http://medycyna-integracyjna.pl/index.php/2011/03/14/pulsujace-pola-elektromagnetyczne-w-medycynie-komplementarnej-cz-1/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz